Chceš zažiť Star Wars na vlastnej koži? Nová virtuálna realita ťa prenesie na Tatooine!

0
646
views

Každý fanúšik Star Wars by sa chcel prejsť po púšti na Tatooine, bojovať so svetelným mečom, alebo strielať z laserového blastera. Na svete nič nie je nemožné a toto všetko môžete zažiť už onedlho s technológiou Vive VR Valve & HTC!

Táto virtuálna realita pochádza z dielne LucasArts, Industrial Light a Magic Lab. Hru si budete môcť zahrať na Vašom smartfóne spolu s 3D VR okuliarmi. Hra Vás prenesie na planétu Tatooine, kde si budete môcť vyskúšať aké je to byť Jedim. Hra Vás naučí, ako úspešne odraziť blasterovú silu, ako zaobchádzať so svetelným mečom a ako sa zbavovať nepriateľov.

V hre sa naučíte ako prežiť vlný úderov stormtrooperov, ktorí sa snažia prekaziť Vám Váš deň na Tatooine a to si určite nenecháte! Virtuálna realita Vám ukáže aj malý potrét R2 – D2 a Milennium Falcon.

Hviezdne vojny sa stali fenoménom popkultúry. Z vedecko-fantastických žánrov je typickým predstaviteľom žánru space opera. Z odborného hľadiska ide vo viacerých ohľadoch o napodobeninu stredovekých rytierskych eposov. Viacero odborníkov však poznamenáva, že vlastne ide o zhrnutie čŕt charakteristických pre veľa žánrov.