Hľadáte dokonalý televízor? Máme pre Vás niekoľko tipov!

0
87
views

Ľudstvo pozná televíziu už od roku 1934. Prvá farebná televízia bola predstavená o krátkych desať rokov, v roku 1944 a od tej doby sa snažíme jej technológiu neustále vyvíjať a zdokonalovať. Dnes sa vďaka tomu môžeme pozerať napríklad na televíziu, ktorá nám prehrá filmy v rozlíšení 4K!

Dnes nájdeme predajne televízorov naozaj na každom roku a dokonca na nás číhajú aj vo väčšine reklamám na internete. Vybrať si však ten správny televízor je naozaj veda, ktorá Vás môže zamestnať aj na niekoľko dní.

Pozrime sa na históriu televízorov

V prvých televízoroch ste mohli nájsť výhradne klasickú televíznu obrazovku na bázi katódovej trubice tzv. CRT televízor. Neskôr na trh prišli plazmové obrazovky, ktoré pracujú na bázi tekutých kryštálov a neskôr ich vystriedali populárnejšie LED  televízie. Nejskôr technológia pokročila a tak sme dostali možnosť pozerať filmy na 3D televízoroch. Súčasné televízory majú napríklad prístup na internete pomocou WiFi, pripojenie pomocou USB, alebo dokonca vlastný operačný systém, napríklad Android.

Základné parametre pri kúpe televízora

Pri kúpe nového televízora je potrebné všímať si hlavne nasledujúce parametre. Pokiaľ tento postup dodržíte, môžete si byť istý, že ste si vybrali správne!

  1. Veľkosť obrazovky
  2. Rozlíšenie
  3. Technológia podsietenia
  4. Televízny signál
  5. Odozva televízora
  6. Obnovovacia frekvencia
  7. Konektivita

Ak máte záujem o televízor určite navštívte stránku milujemeelektroniku.eu, na ktorej nájdete profesionálne rady, ako si vybrať ten správny televízor!

Chcem viac tipov ako vybrať televízor!