Najstrašidelnejšie miesta, na ktorých by ste nestrávili ani sekundu!

0
2892
views

Spoznajte s nami najstrašidelnejšie miesta planéty, na ktorých by ste nechceli stráviť ani sekundu! 

Parížske katakomby (francúzsky Les catacombes de Paris) začali vznikať už v staroveku, keď Rimania pod Parížom dolovali kamenia. Od 7. apríla 1786, kedy prebehlo vysvätenie podzemných priestorov, sa katakomby stali úložiskom ľudských ostatkov zo zrušených cintorínov, ktoré museli ustúpiť novej mestskej zástavbe. Do roku 1814 už boli do katakomb umiestnené ostatky viac ako šiestich miliónov ľudí.

V súčasnosti majú katakomby cca 190 kilometrov chodieb v hĺbke okolo 20 metrov pod celou Parížom, z ktorých je len časť (asi 2 km) sprístupnená návštevníkom. V 21. storočí sa začal kus rúcať, a tak ich museli podoprieť pilieri. Vstup do katakomb je pri stanici metra Denfert Rochereau.

O parížskych katakombách bol natočený aj fantastický film s názvom Pod povrchom. Hlboko pod parížskymi ulicami sa ukrývajú kilometre chodieb, večný domov nespočetných duší. Keď sa tím vedcov odváži vstúpiť na neprebádané územie plné kostí, odhaľuje temné tajomstvo, ktoré toto mesto mŕtvych skrýva. Vydajte sa s filmom Pod zemou na cestu do miest nasiaknutých šialenstvom a hrôzou. Nahliadnite do hlbín ľudskej psychiky a odhaľte vlastných démonov, ktorí sa vracajú, aby nás nenechali spať.

Ďalším miestom na svete je prekliaty ostrov alebo Ostrov bábik, na ktorý sa v päťdesiatych rokoch nasťahoval tulák menom Don Julian Santana Barrera a považoval ho za perfektné útočisko pre štýl jeho života. V tom čase však netušil, že ostrov je prekliaty!

Stará legenda hovorí, že v dvadsiatich rokoch sa na brehoch tohto ostrova hrali tri malé dievčatká. Jedna z nich sa však pošmykla a utopila v tmavých vodách kanála. O pár týždňov neskôr na mieste kde našli jej mŕtve telo, našli aj zohavenú bábiku. Keď sa po rokoch na ostrov nasťahoval Julian Santana, malo ho toto mŕtve dievča požiadať, aby na ostrov priniesol bábiky, aby sa mala s čím hrať. Od vtedy keď Julian našiel nejakú bábiku, vždy ju priniesol na ostrov. Dnes sa na tento ostrov dá bez problémov cestovať. Išli by ste?

Hovoria mu aj slovenský bermudský trojuholník. Reč je o pohorí Tribeč, ktoré je ohraničené štyrmi mestami: Nitrou, Zlatými Moravcami, Topoľčanmi a Partizánskym. Toto pohorie sa stalo mysteriózne najmä tým, že sa tu už niekoľko desaťročí záhadne strácajú ľudia!

Viac si prečítate v tomto článku: Najväčšia záhada Slovenska! Na Tribeči už niekoľko desaťročí miznú ľudia!