Spoznajte “kráľovnú temnoty”, modelku ničiacu všetky predsudky

0
700
views

Nyakim Gatwech je modelkou z Južného Sudánu s netradičným poslaním – učí ľudí ako sa nebáť čiernej.

Znie to divne, ale je to tak. So svojou enormne pigmentovanou pokožkou a veľkým odhodlaním, sa stala jednou z osôb, ktorá búra bariéry a stereotypy krásy a podporuje ostatných, aby to robili tiež.

24 ročná mladá módna ikona  žijúca v Minneapolise v štáte Minnesota sa za svoj vzhľad vôbec nehanbí a uvedomuje si, že svet to vidí. Na svojích profiloch na Facebooku či Instagrame potom nájdete podobné odkazy ako “My chocolate is elegant. So is what I represent… A nation of warriors,” alebo “My skin absorbs the suns rays and my hair defies gravity. Now you can’t tell me I’m not magical!”. Fotky následne získavajú desať tisíce lajkov.

Na jednej dokonca popisovala skúsenosť, keď je šofér Uberu navrhol vybieliť si pokožku. Ona mu odpovedala veľkým smiechom. Gatwech nie je oba advokátkou rozmanitosti v módnom priemysle, ale aj hlasom pre práva “čiernych” na celom svete. Ona sa často prezýva “Queen of the Dark” a tento titul aj s úsmevom prijíma. A za to všetko hovorí aj jej posledný cítát.


“Black is bold, black is beautiful, black is gold… Don’t let American standards damage your African soul.” Love the skin you live in, no matter what colour or shade it may be!


Zdroj: www.boredpanda.com