Talianka so slovenskými koreňmi bojuje proti škatuľkovaniu ľudí v jedinečnej sérií odvážnych fotiek z centra Bratislavy

0
6551
views

Ampersand4ever je pseudonym mladej Talianky s koreňmi na Slovensku, ktorá sa rozhodla ukázať svetu, že nezáleží na rozdieloch medzi nami.

V jedinečnej sérií odvážnych fotografií pod názvom „Labels“ (alebo nálepky) sa snaží poukázať, na jeden z najväčších problémov medzi ľuďmi.

„ Témou celého projektu je nálepkovanie. Nálepka sa ľahko dáva, no ťažko sa jej zbavuje. Zostáva na tele ako fľak, ktorý sa ťažko zmazáva.“, hovorí autorka projektu.

Celý koncept fotiek je fotený okrem interiéru aj na Námestí Slobody v Bratislave, kde Ampersand4ever pózuje pred monumentálnou sochou skoro nahá so svojimi „nálepkami“ na chrbte. V druhej časti snímok je vyobrazená druhá, o niečo staršia žena, s rovnakou tematikou pri klavíri.


„Ukazujem svetu nálepky na Námestí Slobody. Jediný spôsob oslobodenia, je obnažiť sa.“


Myšlienka fotiek však ide ešte viac do hĺbky. Na jednej z nich, autorka zmýva nálepky špongiou na znak toho, že niekedy Vám s vašim problémom môžu pomôcť aj iní a zbaviť vás ich. Môžu to byť priatelia, partner alebo vaše vlastné deti.

Jedným zo zámerov tvorby celého projektu a venovaniu sa týmto zložitým a veľmi zásadným témam vyplýva aj z jej detstva. Na otázku, koľko má rokov, odpovedala jednoznačne a úprimne. „Keď som sa vyliečila z rakoviny, prestala som to počítať.”

Ruka v ruke s projektom LABELS však prichádza aj s ďalšou sériou fotiek s názvom HOPE. S krížom a megafónom v ruke znázorňuje, že pred niektorými spoločenskými problémami nie sme vôbec rozdielni. Je jedno či sme žena, muž, či oboje.


PROJEKT LABELS (FOTO: WIKES)

PROJEKT HOPE (FOTO: WIKES)

Autor: Ampersand4ever  a Wikes Hlavatovič